De Deventerschans in Nieuwegein.
De Deventerschans in Nieuwegein. Foto: Google Street View

Stichting Knarrenhof wil seniorenwoningen in Nieuwegein realiseren

Algemeen 1.521 keer gelezen

NIEUWEGEIN • Stichting Knarrenhof en een aantal inwoners van Nieuwegein willen een ‘Knarrenhof’ in Nieuwegein realiseren. Met de gemeente wordt op dit moment gesproken over de locatie Deventerschans. De stichting wil ook op andere locaties in de stad een Knarrenhof realiseren. 

Knarrenhof is een landelijke stichting met een maatschappelijk doel, namelijk “de leeftijdsbestendige bouw van woongroepen voor zelfredzame senioren”. Knarrenhof is bedoeld voor mensen die het leuk vinden elkaar af en toe te helpen, maar hierin geen verplichting willen. 

“Meergeneratiehofjes”
“Dit is ideaal voor de moderne senior die zelfstandig wil blijven, en die steeds minder op mantelzorg en kinderen kan terugvallen”, schrijft de stichting op haar website. De “Meergeneratiehofjes” zijn bedoeld voor mensen van 19 tot 109 jaar.  

Volgens Stichting Knarrenhof is momenteel 20 procent van de Nieuwegeiners ouder dan 65 jaar. Dat zijn 13.199 inwoners. “Tot 2035 zal dat percentage groeien naar meer dan 25 procent”, aldus de stichting.

Trapveld
Er worden volgens Stichting Knarrenhof te weinig “levensloopbestendige seniorenwoningen” gebouwd. “Het gevolg is dat ouderen veel te lang blijven zitten in hun te grote woningen”. Dit zou een probleem zijn voor de doorstroom op de woningmarkt.  

De gemeente wil seniorenwoningen bouwen aan de Deventerschans in de wijk Fokkesteeg. Op deze plek stond tot 2009 de basisschool “De Evenaar” voor speciaal onderwijs. De school werd verplaatst en het gebouw gesloopt. Sindsdien is er een tijdelijk trapveld. 

Of de gemeente de seniorenwoningen in samenwerking met Stichting Knarrenhof zal realiseren, is nog onduidelijk. 

Julia Koster

Redactiecoördinator Het Kontakt-De Molenkruier

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Officiële ondertekening partnership.
Nieuws 27 minuten geleden
SV Parkhout verduurzaamt kleedkamers met steun van Rabobank
BC New Stars.
Nieuws 1 uur geleden
Nieuwe thuisbasis: BC New Stars haalt honderd kinderen van de wachtlijst
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 2 uur geleden
Provincie Utrecht vraagt reizigers mee te denken over busdienstregeling 2027
De Benjamins van de Stichtsche RFC en RCN in actie.
Nieuws 3 uur geleden
Try-festijn voor rugbyende jeugd

Advertenties uit de krant

Kinderen spelen knotshockey.
Nieuws 4 uur geleden
Knotshockeytoernooi voor basisscholen bij MHCN
Dorpskerk Nieuwegein.
Nieuws 4 uur geleden
Zomerse inspiratiedagen in de Dorpskerk
De overhandiging van de koffie aan de voedselbank
Nieuws 4 uur geleden
Lionsclub doneert 870 pakken koffie aan voedselbank
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws 23 uur geleden
Politie en gemeente waarschuwen voor golf van auto-inbraken in Nieuwegein
Afbeelding ter illustratie.
Nieuws gisteren
Kliko blijft op Koningsdag staan in Nieuwegein: inhaaldag eerder die week

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen