De Nieuwegeinse fietsersbond markeert de 'overbodige' paaltjes met een sticker.
De Nieuwegeinse fietsersbond markeert de 'overbodige' paaltjes met een sticker. Foto: Clarion Wegerif

Nieuwegeinse fietsersbond komt in actie tegen ‘gevaarlijke’ paaltjes op fietspaden

Algemeen

NIEUWEGEIN • De Nieuwegeinse afdeling van de Fietsersbond komt in actie tegen ‘gevaarlijke’ paaltjes op en rond fietspaden in de stad. De paaltjes worden gemarkeerd met een sticker met als doel om zoveel mogelijk van de ‘overbodige’ paaltjes weg te krijgen.

De Nieuwegeinse afdeling doet met deze actie mee aan een campagne van de landelijke Fietsersbond. Paaltjes op en rond fietspaden zijn volgens de bond één van de grootste ergernissen van Nederlandse fietsers, en ook een belangrijke oorzaak van (ernstige) verkeersongevallen. 

Spoedeisende hulp
De cijfers zijn volgens de Fietsersbond duidelijk. Jaarlijks komen zo’n 2400 fietsers op de spoedeisende hulp door een botsing met een paaltje. Daarvan zijn 1500 mensen er ernstig aan toe. Er vallen bovendien doden door aanrijdingen met paaltjes.

Tekst gaat verder onder de tweet

Middel erger dan de kwaal
Volgens Fietsersbond-directeur Esther van Garderen is het middel dan ook erger dan de kwaal. “Wij willen dat paaltjes worden weggehaald, of als ze echt nodig zijn dat de inrichting wordt verbeterd. Nu lijkt het soms alsof de gemeente ze gewoon ter decoratie plaatst. Ze helpen zo zeker niet om de verkeersveiligheid te verbeteren.”

De Fietsersbond roept fietsers tijdens de campagne op om gevaarlijke paaltjes te melden bij hun gemeente. Ook kunnen er op de site waarschuwingsstickers besteld worden en is de bond op zoek naar verhalen en ervaringen. De meer dan 150 lokale afdelingen van de Fietsersbond doen ook mee aan de actie, waaronder dus die in Nieuwegein. 

‘Ratjetoe’
Er zijn volgens de Fietsersbond geen bindende regels voor het plaatsen van paaltjes. Kennisinstituut CROW heeft wel richtlijnen, maar uit onderzoek van de Fietsersbond blijkt dat een grote meerderheid van de paaltjes in Nederland daar niet aan voldoet.

Esther van Garderen hoopt dat de campagne ervoor zorgt dat wegbeheerders meer na gaan denken over het plaatsen van paaltjes. “Op dit moment is het een ratjetoe op en rond de Nederlandse fietspaden. Veel paaltjes voldoen op geen enkele manier aan de CROW-richtlijnen. Dat moet echt anders. Er zijn heel veel prima alternatieven voor paaltjes, en moet het dan toch, zorg dan tenminste voor een paaltje waar de fietser het minste last van heeft.”

Laatste nieuws

Wethouder Tom Verhoeve opent de Zomeracademie op de Beatrixschool in Nieuwegein.
Nieuws 17 uur geleden
Zomeracademie Nieuwegein van start, voor het eerst ook pilot in IJsselstein
De muurschildering van Nina Valkhoff op de gevel van de Schellingburg in de Muntenbuurt.
Nieuws 18 uur geleden
Muurschildering van ooievaar siert gevel van Schellingburg in Muntenbuurt
Anna van Rijn College.
Nieuws 18 uur geleden
Nieuwbouw Anna van Rijn College loopt vertraging op: plan verwacht begin 2027
Dennis Stenfert en Roel Zuidhof bij de inzamelbox in het Stadshuis.
Nieuws 19 uur geleden
Inzamelbox in Stadshuis Nieuwegein haalt jaarlijks ruim 3.000 euro op voor oogoperaties in ontwikkelingslanden

Advertenties uit de krant

Afbeelding
112 20 uur geleden
Auto volledig uitgebrand aan de Dukatenburg in Nieuwegein
Tandarts Arthur Witkamp gaat met pensioen.
Nieuws 20 uur geleden
Tandarts Arthur Witkamp stopt na 41 jaar
HV Nieuwegein (oranje) in actie tijdens een wedstrijd.
Sport 18 jul, 08:02
HV Nieuwegein viert halve eeuw handbal: ‘Binnen de vereniging zijn hele gezinnen actief’
Vrijdagmiddag is volgens omstanders een overleden persoon aangetroffen langs de waterkant van het Amsterdam-Rijnkanaal.
Nieuws 17 jul, 17:23
Vermiste Thomas (35) uit Nieuwegein dood aangetroffen in Amsterdam-Rijnkanaal
Leerlingen van het Cals College overhandigen de cheque aan een vertegenwoordiger van KiKa.
Nieuws 17 jul, 11:48
Brugklassers Cals College Nieuwegein zamelen ruim 4.600 euro in voor KiKa

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen