Het aantal studenten op het Horeca & Toerisme College in Nieuwegein stijgt.
Het aantal studenten op het Horeca & Toerisme College in Nieuwegein stijgt. Foto: Naomi Wijling

Landelijke daling, maar niet in Nieuwegein: horecaopleiding groeit op ROC

Nieuws 1.289 keer gelezen

Nieuwegein - Uit onderzoek van ABN AMRO blijkt dat het aantal studenten dat kiest voor een opleiding gericht op horeca en gastvrijheid in vijf jaar tijd met 15 procent is gedaald. Collegedirecteur Suzanne Staal van ROC Midden Nederland ziet echter het tegenovergestelde op haar Horeca & Toerisme College in Nieuwegein.

“Na corona is het aantal studenten dat Hospitality kiest juist gestegen. En dit aantal stijgt nog steeds. Ook op andere ROC’s”, aldus Staal. In de coronatijd stapten veel mensen uit de horeca, maar sinds die tijd verwelkomt het Horeca & Toerisme College ieder jaar 10 procent meer studenten dan het jaar daarvoor.

In de regio juist een stijging

“Landelijk is er een vergrijzing, dus het is logisch dat er minder jongeren op een mbo-opleiding zitten”, vertelt Staal. “Daarnaast wonen er bijvoorbeeld minder jongeren in de Achterhoek, dus het kan zijn dat het aantal studenten in die regio daalt. In de grootstedelijke regio’s is deze daling een stuk minder. Onze horeca-opleidingen zien zelfs een stijging, dit blijkt ook uit cijfers van de MBO Raad.” Vele jongeren uit Nieuwegein, IJsselstein en omstreken komen naar deze school. Uit het onderzoek van ABN AMRO valt niet af te lezen of het onderzoek in bepaalde regio’s is afgenomen of alleen landelijk.

Volwaardig beroep

De studenten binnen het ROC worden opgeleid voor het midden- en hoogsegment. “Onze studenten lopen onder meer stages bij Van der Valk, Céline en DE KOM. In de omgeving zijn volop mogelijkheden”, geeft Staal aan. Voor de meeste beroepen in de horeca heb je een diploma nodig, denk aan kok of gastvrouw/-heer. 

“Studenten leren bijvoorbeeld hoe je een tafel schikt en hoe je mensen benadert.” Hospitality is een brede opleiding. “Dat zorgt ervoor dat de studenten veel keuze hebben in wat ze willen gaan doen binnen het vak. Je ziet dan ook dat mensen binnen de branche wisselen van werkomgeving, maar naar mijn weten is de uitstroom uit de branche niet heel hoog.” Het afgelopen jaar is de cao voor de horeca aangepast, waardoor de salarissen omhoog zijn gegaan en er meer ruimte is voor werk-privébalans. 

In de praktijk

De school heeft praktijklokalen, zoals een koffiebar en restaurant. “Onze studenten helpen bezoekers graag. Zo doen zij ervaring op en bieden we de buurt iets betaalbaars”, zegt Staal.

Naomi Wijling

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Happen maar!
met foto’s 5 uur geleden
Happen maar! Jutphaas viert Koningsdag met koekhappen
Vrijwilligers van het Repair Café kijken naar een kapot koffiezetapparaat.
Nieuws 6 uur geleden
Repair Café Nieuwegein repareert twaalf koffiemachines tijdens speciale inhaaldag
Het juniorenteam in Dresden.
Sport 7 uur geleden
Aquarijn-springers schitteren op internationale wedstrijden in Dresden en Turijn
MHCN Dames 1 is kampioen.
Sport 7 uur geleden
Nieuwegeinse hockeydames kronen zich tot kampioen én bereiken finale Silver Cup

Advertenties uit de krant

Koningsdag in Vreeswijk 2026.
met foto’s 22 uur geleden
Zo vierde Vreeswijk Koningsdag
Kleedjesmarkt aan de Nedereindseweg.
met foto’s 27 apr, 12:43
Glittertattoos, kleding en boeken: vrijmarkt kleurt Jutphaas oranje
De vrijmarkt in Vreeswijk is in volle gang.
Nieuws 27 apr, 11:43
Koningsdag in Vreeswijk in volle gang met vrijmarkt en cupcakes
Derby tussen oud-JSV en oud-VVIJ.
met foto’s 27 apr, 11:04
JSV Nieuwegein viert 100 jaar met feestweekend en wedstrijd tussen oud-JSV en oud-VVIJ
Verkeersplein Laagraven.
Nieuws 26 apr, 11:43
‘Grote problemen uitgebleven’ in Nieuwegein na Extinction Rebellion-blokkade op A12

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen