
IJsselsteiner krijgt drenkelingenpenning voor redding bij Galecopperdijk in Nieuwegein
NieuwsNieuwegein/IJsselstein - Koen van Doorn uit IJsselstein sprong op 6 april zonder aarzelen een sloot in langs de Galecopperdijk in Nieuwegein om een drenkeling te redden. Burgemeester Van Beukering eerde hem daarvoor op woensdag 8 juli met de drenkelingenpenning.
Op maandagmiddag 6 april raakte rond 13:30 uur een persoon met zijn scootmobiel te water in een sloot langs de Galecopperdijk in Nieuwegein. Hoe het voertuig in het water belandde, is niet bekend. De man verkeerde direct in levensgevaar: zijn capuchon lag onder water en hij kreeg veel water binnen.
Zonder aarzelen het water in
Van Doorn fietste op dat moment langs. Hij aarzelde geen moment en sprong het water in. Hij wist het slachtoffer rechtop te krijgen en boven water te houden totdat de hulpdiensten arriveerden. Samen met de brandweer haalden zij de man vervolgens uit het water. Het slachtoffer werd ter plaatse behandeld in een ambulance. Opgeroepen brandweerduikers hoefden uiteindelijk niet in actie te komen.
Burgemeester prijst daadkracht
Burgemeester Van Beukering reikte de onderscheiding op woensdag 8 juli uit namens de Koninklijke Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. “Het snelle en moedige optreden van Koen van Doorn verdient grote waardering. Hij heeft niet alleen zonder aarzelen gehandeld; door zijn handelen heeft hij erger weten te voorkomen. Dit soort betrokkenheid en daadkracht maakt onze samenleving sterker en veiliger”, aldus Van Beukering.
Oudste reddingsorganisatie van Nederland
De drenkelingenpenning wordt toegekend aan mensen die het leven van een drenkeling hebben gered of daartoe een moedige poging hebben gedaan. De Koninklijke Maatschappij tot Redding van Drenkelingen is opgericht in 1767 en zet zich in om verdrinkingen in Nederland te voorkomen. Zij doet dit door redders te eren en voorlichting te geven over redding en reanimatie.





















