
Leerling Cals College Nieuwegein wint nationale Chinese spreekwedstrijd en gaat naar Beijing
NieuwsNieuwegein - Irene Jagersma, leerling van Cals College Nieuwegein, heeft de nationale finale van de internationale spreekwedstrijd Chinese Bridge in de categorie middelbare scholieren gewonnen. Ze vertegenwoordigt Nederland straks op de wereldfinale in Beijing.
De derdeklasser vwo behaalde eind mei de eerste prijs tijdens een intensief wedstrijdweekend in Rotterdam met meer dan veertig deelnemers uit heel Nederland. Het Confucius Instituut Maastricht en het Nuffic China Network organiseerden het evenement op 30 en 31 mei.
Overtuigende presentatie
Irene nam samen met klasgenoot Elisa van den Heuvel deel aan de competitie. Beide leerlingen hielden een toespraak rond het thema “Volg je dromen met Chinees, maak je kansen waar!” en leverden een videopresentatie in. Ook namen ze deel aan een talentenshow. Naast de wedstrijd stonden workshops, culturele activiteiten, een kungfu-workshop en een ontdekkingstocht door Chinatown Rotterdam op het programma.
Met haar presentatie en taalvaardigheid imponeerde Irene de jury en won ze de hoogste onderscheiding in haar categorie. Elisa ontving voor haar prestaties een eervolle vermelding van de jury.
Keuzevak Chinees
Beide leerlingen volgen Chinees als keuzevak. Cals College Nieuwegein biedt dit vak aan vanaf de brugklas. De school reageert trots op de overwinning van Irene. “Het is een uitzonderlijke prestatie om je te plaatsen voor een internationale wereldfinale. We hebben er alle vertrouwen in dat zij onze school en alle Nederlandse scholieren op een prachtige manier zal vertegenwoordigen in Beijing. Natuurlijk wensen we haar veel succes, maar bovenal een onvergetelijke ervaring.”
Wereldfinale in Beijing
De komende maanden bereidt Irene zich voor op de wereldfinale in Beijing, waar deelnemers uit landen van over de hele wereld samenkomen. Chinese Bridge is een jaarlijkse internationale spreekwedstrijd die culturele en educatieve uitwisseling bevordert. Wereldwijd nemen er jaarlijks duizenden leerlingen en studenten aan deel.





















