Directeur Wouter Luckel knipt het lint door van de bibliotheek op het Anna van Rijn College.
Directeur Wouter Luckel knipt het lint door van de bibliotheek op het Anna van Rijn College. Foto: Aangeleverd

Anna van Rijn College opent als eerste middelbare school in Nieuwegein eigen bibliotheek

Nieuws

Nieuwegein - Directeur Wouter Luckel van het Anna van Rijn College knipte dinsdag feestelijk het lint door van de eerste Bibliotheek op school op een middelbare school in Nieuwegein. Het Anna van Rijn College werkte het afgelopen jaar samen met de Bibliotheek Nieuwegein aan een bibliotheek waar leerlingen boeken kunnen lenen tijdens schooltijd.

“Tijdens vier grote pauzes kunnen leerlingen boeken lenen, die ze mee naar huis mogen nemen. Ze krijgen geen boete. Als een boek verdwenen of kapot is, gaat er wel een mail naar huis”, legt docent Nederlands Mirthe Ruizendaal uit.

Gevarieerde collectie

De bibliotheek is verdeeld over twee ruimtes. Op het Leerplein staan boeken die door docenten zijn geselecteerd bij verschillende vakken. De collectie bestaat uit zowel fictie als non-fictie. In lokaal 021 (Nederlands) staan fictieboeken en boeken over of in Nederlandse taal. De boeken zijn zorgvuldig samengesteld door docenten en de leesmediaconsulent, speciaal voor jongeren. Ook docenten hebben nu hun eigen boekenplank, zodat er nog meer wordt gelezen op school.

Blijvende samenwerking

De leesmediaconsulent van de bibliotheek blijft samenwerken met de docenten van het Anna van Rijn College. Samen breiden ze de collectie uit, beheren de boeken en verzinnen projecten om lezen aantrekkelijker te maken voor de leerlingen.

Eerste middelbare school

De Bibliotheek op school is niet nieuw in Nieuwegein. Sinds het programma startte in 2023 hebben al negen basisscholen zich aangesloten bij het programma. Nu doet voor het eerst een middelbare school in Nieuwegein mee. Het programma wil leesplezier al jong stimuleren en zo laaggeletterdheid zo vroeg mogelijk voorkomen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De muurschildering van JanIsDeMan aan de Beiaard in Nieuwegein.
Nieuws 13 uur geleden
Muurschildering onthuld aan de Beiaard als verjaardagscadeau
Smullen geblazen op de eerste editie van 'Lekker aan de Lek' in Vreeswijk.
met foto’s 15 uur geleden
Vreeswijk viert eerste editie van ‘Lekker aan de Lek’
Onderhoud traject tuusen Utrecht en Veenendaal.
Nieuws 15 uur geleden
Grote hinder op A12 in juni: tot 85 minuten extra reistijd tussen Utrecht en Veenendaal
Agenten zoeken met een politiehond naar de verdachte in Batau.
Nieuws 15 uur geleden
Ruzie om honden loopt uit op vernieling: man (47) aangehouden in Nieuwegein

Advertenties uit de krant

Loek, Josefien, Casper, Danté en Nobel presenteerden vrijdag hun duurzaamheidsplannen op De Vleugel.
Nieuws 16 uur geleden
Nieuwegeinse kinderen doen oproep: meer bomen, vaker fietsen
Botsing tussen twee auto's op kruising Plettenburgerbaan en Martinbaan (2024).
Nieuws 17 uur geleden
Aanpassing gevaarlijk kruispunt in Rijnhuizen gepland voor eind 2026
Schuimparty op Bouwspeeltuin Bouwgein.
Nieuws 17 uur geleden
Dertig kinderen onder het schuim op Bouwspeeltuin Bouwgein
Afbeelding
112 7 jun, 22:58
Fietser gewond bij ongeluk op fietspad Parkhout in Nieuwegein
Afbeelding
update 6 jun, 10:02
Overleden persoon aangetroffen in water bij Park Oudegein

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen