
25 Nieuwegeinse bedrijven in beeld bij aanpak vervuild water
Nieuws 690 keer gelezenNieuwegein - Ongeveer 25 bedrijven in Nieuwegein lozen mogelijk schadelijke stoffen via het riool op sloten, kanalen en rivieren. Samen met de provincie Utrecht, vijf waterschappen en vier andere gemeenten doet Nieuwegein mee aan het programma Grip op Indirecte Lozingen om de waterkwaliteit te verbeteren.
Indirecte lozingen zijn lozingen van afvalwater door bedrijven en huishoudens op het openbare riool. In dat water kunnen schadelijke stoffen zitten die de rioolwaterzuivering niet volledig verwijdert. Daardoor komen die stoffen alsnog in sloten, kanalen en rivieren terecht. Dat is slecht voor planten, dieren en de kwaliteit van drinkwater.
Omgevingsdienst gaat langs bij bedrijven
De Omgevingsdienst Utrecht (ODU) heeft onderzocht welke bedrijven mogelijk schadelijke stoffen lozen. In Nieuwegein gaat het om ongeveer 25 bedrijven. Die krijgen een bezoek van de Omgevingsdienst, waarna samen een plan van aanpak wordt gemaakt om lozingen te verminderen of te voorkomen.
Regionale samenwerking
Naast Nieuwegein tekenden ook de gemeenten IJsselstein, Lopik, Soest en Utrecht een intentieovereenkomst. De betrokken waterschappen zijn Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden, Waterschap Amstel Gooi en Vecht, Waterschap Rivierenland en Waterschap Vallei en Veluwe. Met de overeenkomst spreken alle partijen af dat zij zich inzetten voor schoner water. Het programma draagt bij aan de doelen uit de Europese Kaderrichtlijn Water.




















