• Foto ter illustratie.
• Foto ter illustratie. Foto: Pixabay

Nieuwegeinse drugsbaas Marcel D. moet 30 jaar de cel in

Nieuws

ARNHEM • Nieuwegeiner Marcel D. is in hoger beroep tot 14 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zijn rol bij de liquidatie van crimineel Wout Sabee in De Meern in 2016, en een eerdere mislukte moordpoging op Sabee in 2014. Dit meldt RTV Utrecht.

De rechtbank oordeelde eerder dat er onvoldoende bewijs was dat D. opdracht had gegeven voor de moord op Sabee, maar volgens het gerechtshof in Arnhem is dat er wel degelijk. Omdat hij door de Utrechtse rechtbank eerder tot zestien jaar celstraf was veroordeeld voor het leidinggeven aan een bende die op grote schaal cocaïne smokkelde naar Engeland, moet hij nu in totaal 30 jaar uitzitten.

Versleutelde berichten
Het bewijs tegen D. komt uit versleutelde berichten die door criminelen onderling via zogenoemde PGP-telefoons werden verstuurd. Na de eerste mislukte aanslag op zijn leven legde Wout Sabee zogenoemde kluisverklaringen af bij de politie. In die gesprekken noemde hij Marcel D. als waarschijnlijke opdrachtgever. Sabee regelde vanaf 2013 drugstransporten voor de groep van D. en zou verantwoordelijk zijn gehouden voor de verdwijning van een deel van een onderschept transport.

Voldoende bewijs
Het Openbaar Ministerie was er van overtuigd dat er wel voldoende bewijs was dat de Nieuwegeiner achter de moord op Sabee zat en besloot daarom drie jaar geleden tegen het vonnis van de Utrechtse rechtbank in hoger beroep te gaan. Omdat D. door Utrechtse rechtbank al voor de drugsverdenkingen was veroordeeld, splitste de advocaat-generaal (de officier van justitie bij een hoger beroep) de zaken op tijdens het hoger beroep op.

Lagere straffen voor andere verdachten
Het gerechtshof deed ook uitspraak in het hoger beroep van andere leden van de criminele organisatie van de Nieuwegeiner. Die kregen van het hof lagere straffen dan de Utrechtse rechtbank eerder had opgelegd. Dat gebeurde onder meer, omdat de afhandeling van hun zaken te lang heeft geduurd. Celstraffen van zeven en acht jaar werden verlaagd tot vijf jaar.

Twee andere verdachten besloten zich bij aanvang van hun beroepszaak alsnog neer te leggen bij de oorspronkelijke straf. Als de verdachten het niet eens zijn met het vonnis kunnen ze in cassatie bij de Hoge Raad, de hoogste rechtsprekende instantie van ons land.

RTV Utrecht

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
112 11 uur geleden
Boom en takken uit water en van fietspad gehaald
Afbeelding
112 18 uur geleden
Aanrijding Voa ter plaatsen in Nieuwegein
Rob Glaser (74) controleert laptops in zijn woonkamer in Galecop.
Nieuws 18 uur geleden
Rob (74) uit Nieuwegein maakt laptops klaar voor Oekraïense weeskinderen
Afbeelding
Nieuws 19 jun, 12:43
Seniorenvereniging in Nieuwegein krijgt nieuwe naam

Advertenties uit de krant

ABC locatie.
Nieuws 19 jun, 12:00
Nieuwbouw op ABC-locatie in City: 208 woningen en vernieuwde Albert Heijn
Foto ter illustratie.
Nieuws 19 jun, 11:34
Inbraken in schuren en garages in Nieuwegein fors gedaald
Afbeelding
advertorial 19 jun, 10:36
FilRight viert 10-jarig jubileum met open dagen
Impressie van het ontwerp Merwestein.
Nieuws 19 jun, 10:27
Groen park rondom Merwestein wordt ontmoetingsplek
Een aantal leden van de Reddingsbrigade Nieuwegein.
Nieuws 19 jun, 09:28
Zes geslaagden bij eerste eigen examens Reddingsbrigade Nieuwegein

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen